Норми харчування у закладах освіти 

та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку 

затвердженого постановою Кабінету Міністрів України

від 24 березня 2021р. №305

 

УВАГА! РОТАВІРУСНА!

Як не хворіти у дитячому садку

Профілактика респіраторних захворювань

АЗБУКА ХАРЧУВАННЯ

Щоб дитина часто не хворіла

  Перш за все, малюки починають хворіти тому, що знижується імунітет через різкої зміни обстановки: інший режим, незвична їжа, багато шуму і вражень, переживання через розлуки з мамою. Крім того, у своїй родині кожен звик боротися з часто зустрічаються в будинку мікробами і виробив до них захисні реакції, а оскільки кожен карапуз приходить зі своїм «мікробним набором», обмін ними неминучий.

  Приймаючи рішення про те, щоб віддати дитину в ясла або дитячий сад, пам'ятайте, що серед усіх дітей, які в перший раз переступають поріг дитячого закладу, близько 25% тих, кого можна назвати «пізній старт». У таких дітей імунна система розвивається пізніше, ніж у решти. Поки вони знаходяться в домашніх умовах, вони здорові, але, потрапляючи в садок, де завжди є небезпека зустрітися з великою кількістю різних вірусів і бактерій, вони починають постійно хворіти. Тому їм потрібна спеціальна підготовка, і ось у чому вона полягає.

      По-перше, потрібно гартувати дитини. Влітку це легко: дитина босоніж бігає по землі, приймає повітряні ванни, купається, тобто загартовується природним чином. Але проблема в тому, що гарт не «працює» на перспективу, вона ефективна тільки в той період часу, поки дитина загартовується. Тому переривати процес загартовування не можна.

    Восени дитина може бігати босоніж по підлозі (але не постійно). Не забувайте частіше провітрювати приміщення, де знаходиться малюк. Загартовування дозволяє нормалізувати функцію дихальних шляхів при охолодженні, що знижує кількість вірусів, що потрапляють в організм при зараженні. Тому шляхом загартовування можна якщо й не повністю уникнути простуди, то понизити чутливість до неї дитину. Не забудьте про гімнастику і, по можливості, масаж.

По-друге, потрібно зміцнювати імунну систему малюка. Дитина постійно плаче, що знаходиться в стані стресу від розлуки з батьками - відмінна здобич для вірусів і мікробів. Не зайвим буде прийом вітамінних комплексів (якщо у дитини немає алергії), обов'язково вживання свіжих фруктів і овочів.

У період епідемій вірусних інфекцій не випробовуйте долю, залиште дитину вдома. Якщо такої можливості немає, починайте профілактичні заходи. Спочатку закапайте в ніс інтерферон. Якщо ж дитина захворіла, при перших ознаках залиште його будинку і пролікувати не тільки до зникнення симптомів захворювання, але і до повного відновлення сил.


 

Де ховаються вiтамiни?

    Органiзм ДИТИНИ без надходження до нього необхiдних вiтамiнiв не може нормально рости та розвиватися. Саме завдяки вiтамiнам в нашому органiзмi проходить обмiн речовин. Вже назва говорить сама за себе: вон а походить від латинського <<Vita» - <<Життя».

Вітамін  С - найлютiший ворог вipyciв та мiкробiв, що стимулюс обмiннi процеси в органiзмi,- ховаються в шипшинi, цитрусових, квашеній капустi ( без оцту! ), помiдорах та картоплі.

 Вітамін Е (токоферол), що регулює розвиток сполучних тканин та м'язiв i запобігає порушенням кровообiгу, живе у нерафiнованих олiях, зелених овочах, горохах i яйцях.

Провітамін А - друг нашої шкiри та оченят, але ворог вipyciв i бактерії, мешкає в сметані та молоцi, жирних сирах i в усіх зелених овочах (цибулi, броколi, кропі ),

Вітамін В6 необхiдний для нервів, таму споживайте побiльше риби, молока, сиру, гречки й вiвсянки.
Вітамін  Д важливий для формування зубiв ДИТИНИ  (їжте морську рибу, вершкове масло, жовтки яєць). Та все ж найбiльшу частину вітаміну Д ваш органiзм виробляє в тi хвилини, коли ти нiжишся на  сонечку,

Тож будьте здоровi та пiклуйтеся про дитячий органiзм!